FIKOTY NA PATRONITE – wesprzyj powstawanie komiksu wędkarskiego!

Fikoty na Patronite - pierwszy w Polsce komiks wędkarski

Witajcie Kochani! Ruszyliśmy na CAŁEGO!

Jak tylko rozpoczęliśmy prace nad pierwszym w Polsce komiksem wędkarskim fikoty FAMILY, postanowiliśmy też dołączyć do serwisu Patronite, gdzie już teraz możecie realnie wesprzeć nasz projekt! Zapraszamy na Patronite Fikoty! 

JAK WYGLĄDA WSPARCIE PROJEKTU FIKOTY NA PATRONITE?

O Patronite słyszał już pewnie każdy z Was. Dla tych, co jednak nigdy nie zagłębiali się w działanie tego serwisu, mamy garść podstawowych informacji.

Co to jest Patronite? Patronite to serwis wspomagający pozyskiwanie finansowania różnego rodzaju projektów przez twórców. Innymi słowy, dzięki temu serwisowi Patron ma możliwość wspierania pasji wybranego przez siebie Autora - twórcy. W zamian za wsparcie, Autor oferuje Patronowi szereg atrakcyjnych nagród - zwykle związanych z wykonywaną przez siebie pasją, niekoniecznie materialnych.

Ile to kosztuje? Patron ma możliwość wybrania odpowiadającego mu PROGU wsparcia - najczęściej od 5 zł miesięcznie wzwyż. Zwykle subskrypcja - wsparcie Patrona trwa przez 3 miesiące. Ale można również wybrać opcję wsparcia jednorazową - na jeden miesiąc.

Czy konieczna jest rejestracja konta? Tak! Żeby zacząć pomagać, musisz się zarejestrować jako Patron na serwisie Patronite. Rejestracja może się odbyć poprzez maila lub konto Facebook i jest banalnie prosta!

O tym, w jaki sposób można wesprzeć projekt Fikoty na Patronite, bardziej szczegółowo opowiadamy w jednym z ostatnich filmów na YouTube - zachęcamy do obejrzenia tego odcinka -> RYSOWANIE FIKOTA. 

ATRAKCYJNE NAGRODY DLA PATRONÓW FIKOTY!

W zamian za wsparcie projektu Fikoty w progach wsparcia na Patronite przygotowaliśmy dla naszych Patronów atrakcyjne nagrody! Nagrody rzeczowe zaczynają się już przy progu o wartości 20 zł. Za najwyższe wsparcie w wysokości 150 zł (VIPFIKOT) Patron otrzyma od nas nie tylko szereg atrakcyjnych nagród, ale także zrealizujemy jego własny pomysł na Fikota i podpiszemy go jako autora ilustracji na Fanpage Fikoty! 

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z progami wsparcia na naszym profilu: PATRONITE FIKOTY.

PO CO TWORZYMY KOMIKS WĘDKARSKI?

Pomysł na stworzenie pierwszego w Polsce komiksu wędkarskiego narodził się u nas w sposób naturalny. Po pierwsze, od lat profesjonalnie zajmujemy się tworzeniem komiksów edukacyjnych - nasze publikacje możecie przejrzeć tutaj: komiksy na zamówienie. Od początku założenia projektu edukacyjno-satyrycznego Fikoty wiedzieliśmy, że na pewno zajmiemy się też komiksem.

Po drugie, odkąd zamieszkaliśmy na Mazurach, ludzie związani z wędkarstwem - zarówno mieszkańcy, jak i wędkujący turyści, zaczęli otaczać nas na co dzień. I wiele zdążyliśmy się już naoglądać. Zauważyliśmy, że ewidentnie w środowisku wędkarzy jest mnóstwo braków w edukacji pod kątem etyki wędkarskiej i ochrony środowiska. I to właśnie za pomocą komiksu chcielibyśmy w przyjazny i przyjemny sposób przekazać trochę walorów edukacyjnych. Zwłaszcza, że komiks jest bardzo uniwersalnym medium, trafia do osób w każdym wieku. W pełnej przygód, zabawnej historyjce obrazkowej można zawrzeć mnóstwo wiedzy.

KOMIKS FIKOTY FAMILY - EDUKACJA I PRZYGODA W JEDNYM!

Nasz komiks wędkarski Fikoty Family pozwoli w przyjazny sposób propagować dobre praktyki wędkarskie takie jak Catch&Release (złów i wypuść), NO KILL. W komiksie będzie przewijał się temat etyki wędkarskiej, zwłaszcza dotyczącej szacunku do ryb jako żywych istot, dbania o złowioną rybę, przestrzeganie jej wymiaru i okresu ochronnego, a także związanego z nim zakazem połowu.

Komiksem wędkarskim będziemy także poszerzać świadomość ekologiczną, propagować konieczność dbania o czystość łowisk i linii brzegowych.

Nasz komiks będzie też promował wędkarstwo rodzinne jako doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, a przy okazji wzmacnianie więzi i budowanie dialogu między pokoleniami. Komiksem chcemy zarażać pasją wędkarską dzieci i młodzież. Za pomocą komiksu będziemy edukować młode pokolenie nowoczesnych wędkarzy, kształtując w nich prawidłowe wzorce wędkarskie.

CO DA NAM WASZE WSPARCIE NA PATRONITE!

Projekt Fikoty od początku założenia niesie ze sobą wiele walorów edukacyjnych. Wielokrotnie tworzyliśmy już ilustracje promujące dbanie o środowisko, a także dobre praktyki wędkarskie takie jak Catch&Release, walka z kłusownictwem. W zorganizowanym przez nas konkursie na hasło promujące nie śmiecenie nad wodą zaangażowało się aż 200 wędkarzy! Wszyscy wykazali się wielkim zaangażowaniem i ogromną kreatywnością. We współpracy z naukowcami Centrum Edukacji i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku udało nam się przeprowadzić przedświąteczną akcję uświadamiającą szkodliwość ruchów społecznych typu "Wypuść Karpia" polegających na wpuszczania świątecznego karpia do naturalnych ekosystemów. Więcej o tej akcji przeczytacie w naszym artykule: Nie wszystko co piękne jest dobre… O szkodliwości akcji Uwolnić karpia. Naszą infografikę o bezpiecznym wędkowaniu z lodu udostępniły setki wędkarzy.

akcja wypuść karpia

W pierwszej kolejności Wasze wsparcie na Patronite umożliwi nam zrealizowanie komiksu wędkarskiego FIKOTY FAMILY. Aktualnie wszystkie pieniądze zebrane od Patronów będziemy przeznaczać tylko na ten projekt - tworzenie i druk komiksu.

A w przyszłości, dzięki Waszemu wsparciu na Patronite będziemy mogli regularnie rozwijać nasz projekt edukacyjno-satyryczny i poświęcać mu tyle czasu, ile byśmy chcieli. Chcemy tworzyć dwa razy więcej ilustracji! W naszej pracowni Fikoty wciąż pojawiają się nowe pomysły i kolejne projekty edukacyjne, które marzy nam się zrealizować. Wszystko to będzie możliwe dzięki wsparciu Patronów!

Pamiętajcie, że KAŻDE WASZE WSPARCIE jest dla nas BEZCENNE. Wybór nawet najniższego progu wsparcia - symbolicznego 5 zł (czyli dla Ciebie jako wędkarza to równowartość jednej gumy lub najtańszego woblerka) zbliży nas do CELU!

CHCECIE DODATKOWO WESPRZEĆ NASZ PROJEKT FIKOTY FAMILY?
1. Zapraszajcie swoich znajomych do polubienia strony FIKOTY na Facebooku!
2. Udostępniajcie nasze posty na Facebooku - zasięgi wiele dla nas znaczą!!!
3. Bądźcie aktywni na naszej grupie facebookowej FIKOTY FAMILY! Dzielcie się na niej z innymi swoimi zdjęciami i filmami ze wspólnych rodzinnych wypraw wędkarskich i połowów! 
4. Subskrybujcie kanał Fikoty na YouTube i regularnie oglądajcie nasze filmiki!
5. Udostępniajcie profil FIKOTY NA PATRONITE i zachęcajcie innych do wspierania naszego projektu!
Dziękujemy za każdą formę wsparcia!
Fikoty działają dla Was i dzięki Wam!
Do usłyszenia!

Skąd wiesz że to były szczupaki?

Ikonka współpracy.

Partnerzy

Zapraszamy do naszego sklepu już od 1 marca 2023!