Tworzymy pierwszy w Polsce komiks wędkarski – fikoty FAMILY!

komiks wędkarski fikoty family

Kochani! Stało się! Właśnie rozpoczęliśmy prace nad pierwszym w Polsce komiksem wędkarskim FIKOTY FAMILY!

To dla nas WIELKA CHWILA, bo komiksy i wędkarstwo to dwie nasze wielkie pasje, które de facto wypełniają nam całe nasze życie. Od samego początku działania projektu edukacyjno-satyrycznego FIKOTY myśleliśmy o komiksie, jednak sam pomysł na zrealizowanie tego czasochłonnego przedsięwzięcia musiał zostać odpowiednio dopracowany. I w końcu się udało!

WSPÓŁPRACA Z POLSKĄ FEDERACJĄ WĘDKARSTWA KARPIOWEGO

Dzięki współpracy z PFWK - Polską Federacją Wędkarstwa Karpiowego zrealizowany zostanie pierwszy tom (odcinek) komiksu wędkarskiego! Planujemy, że pierwszy tom komiksu FIKOTY FAMILY ukaże się drukiem na Dzień Dziecka tego roku. Fabuła pierwszej części komiksu będzie skupiać się na promowaniu dobrych praktyk wędkarskich, głównie idei Catch&Release (złów i wypuść). Komiks na pewno będzie wypełniony fantastycznymi przygodami i dobrym humorem. Nie zabraknie też wzruszeń i chwil pełnych refleksji! A to wszystko na tle pięknej polskiej natury.

WSPÓŁPRACA Z CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ I REWITALIZACJI JEZIOR W SZCZECINKU

Drugi tom komiksu wędkarskiego FIKOTY FAMILY zostanie wydany już na jesień tego roku. Stworzymy go we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior - ZPO w Szczecinku. Mieliśmy już przyjemność współpracować z ekipą CEEiRJ przy okazji przeprowadzania przedświątecznej akcji uświadamiającej szkodliwość wypuszczania świątecznego karpia do naturalnych ekosystemów. Więcej o tej akcji możecie przeczytać w specjalnie opracowanym artykule na naszej stronie: Nie wszystko co piękne jest dobre… O szkodliwości akcji Uwolnić karpia.

KILKA SŁÓW O BOHATERACH KOMIKSU FIKOTY FAMILY

Bohaterami naszego komiksu wędkarskiego jest tradycyjna polska rodzinka złożona z dwojga dzieci, ich rodziców i i dziadków. Młode pokolenie będzie reprezentowało nowoczesne i proekologiczne podejście do wędkarstwa, praktykując wypuszczanie ryb - Catch&Release. Pokolenie dziadków będzie miało do wędkarstwa podejście typowo tradycyjne, czyli według nich złowiona ryba powinna trafić na patelnię, w przeciwnym wypadku - jaki to ma sens? Tak tworzy nam się typowy konflikt pokoleń. Naszym komiksem udowodnimy, że da się wytłumaczyć idee Catch&Release osobom, które kulturowo nie rozumieją tego podejścia do wędkarstwa.

Jakie idee będzie niósł ze sobą nasz komiks wędkarski?
- promowanie dobrych praktyk wędkarskich (m.in. Catch&Release, NO KILL)
- zarażanie pasją wędkarską dzieci i młodzież
- edukowanie młodego pokolenia nowoczesnych wędkarzy
- propagowanie postaw proekologicznych i dbanie o czystość łowisk
- propagowanie rodzinnego wędkowania jako doskonałego sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu w kontakcie z naturą
- promowanie wędkarstwa rodzinnego jako doskonałej formy wzmacniania więzi i budowania dialogu między pokoleniami
Zdecydowanie fikoty FAMILY to projekt precedensowy w skali naszego kraju. Nigdy wcześniej nie powstał komiks edukacyjno-przygodowy o tematyce czysto wędkarskiej. Jesteśmy głęboko przekonani, że taka publikacja jest rosnącej społeczności wędkarskiej niezbędna! Pozwoli w przyjazny sposób propagować wędkarstwo i edukować młode pokolenie nowoczesnych wędkarzy, kształtując w nich prawidłowe wzorce wędkarskie.
EDUKACJA WĘDKARSKA I EKOLOGICZNA W JEDNYM!

Komiks FIKOTY FAMILY to publikacja o tematyce nie tylko wędkarskiej, ale też proekologicznej! Bo w końcu wędkarz z naturą ma bardzo dużo wspólnego! I to przede wszystkim od nas - pasjonatów wędkarstwa zależy, w jakim stanie zastaniemy nasze ulubione miejscówki czy łowiska wędkarskie. W komiksie FIKOTY FAMILY będziemy kładli duży nacisk na promowanie ekologicznych postaw społecznych, dbanie o ekosystem, w którym żyją ryby, a także prawidłowe obchodzenie się z rybami. Chcemy propagować wśród dzieci, młodzieży, ale i dorosłych konieczność dbania o środowisko naturalne podczas wędkowania.

Satyra wędkarska przedstawiająca problem śmiecenia nad wodą. Dowcip wędkarski.

CHCECIE WESPRZEĆ NASZ PROJEKT FIKOTY FAMILY?
Zapraszajcie swoich znajomych do polubienia strony FIKOTY na Facebooku!
Udostępniajcie nasze posty na Facebooku - to dla nas wiele znaczy!!!
Bądźcie aktywni na naszej grupie facebookowej FIKOTY FAMILY! Dzielcie się na niej z innymi swoimi zdjęciami i filmami ze wspólnych rodzinnych wypraw wędkarskich i połowów! Jeśli znacie miejscówkę wędkarską godną polecenia dla rodziny z dziećmi - pokażcie ją i opowiedzcie o niej! Zarażajmy pasją wędkarską inne rodziny! 
Zapraszamy na PATRONITE FIKOTY, gdzie możecie wesprzeć finansowo naszą pracę!
KAŻDE WASZE WSPARCIE JEST DLA NAS BEZCENNE!!!
DZIĘKUJEMY! :)
A poniżej możecie zobaczyć pierwszą naszą typowo rodzinną scenkę z komiksu FIKOTY FAMILY. Bo w końcu nie ma to jak z rodzinką na rybach!
Jak Wam się podoba?

pierwszy w polsce komiks wędkarski Fikoty Family

 

Ikonka współpracy.

Partnerzy

Zapraszamy do naszego sklepu już od 1 marca 2023!