Uwaga na kruchy lód! Bezpieczeństwo na lodzie. Zapraszamy na nowy film!

Czołem! W jednym z ostatnich postów na naszym fikotowym fejsie umieściliśmy rysunkową infografikę informującą o bezpiecznym korzystaniu z lodu.

Bezieczny lód wędkarstwo podlodowe infografika

Komentarze, z jakimi spotkaliśmy się pod tą grafiką na różnych grupach wędkarskich na Facebooku, mocno nas zaskoczyły, a nawet nieźle podniosły nam ciśnienie. Naszą reakcję na te absurdalne komentarze nagraliśmy w najnowszym filmiku na youtube Fikoty. Przy okazji, po pierwszych większych mrozach na Mazurach wykonaliśmy kilka testów na naszym jeziorze. Czy 7 cm lód nas utrzymał? Zapraszamy na film!

I prosimy Was! UWAŻAJCIE NA SIEBIE I MIEJCIE GŁOWĘ NA KARKU, GDY WCHODZICIE NAWET NA WYDAWAŁOBY SIĘ NAJGRUBSZY LÓD!

Sami wiecie, jak jest...

Przestroga dla wędkarzy podlodowych w żartobliwym klimacie, przedstawiająca zasadę lód lodowi nierówny

Dlatego zawsze pamiętajcie o BEZPIECZEŃSTWIE NA LODZIE! 
-> Przed rozpoczęciem wędkowania na zbiorniku wodnym koniecznie sprawdźcie grubość lodu! Minimalna grubość lodu, na którym można wędkować - to 10 cm!
-> Lód nie ma identycznej grubości na całym zbiorniku, a jego wytrzymałość zależna jest od warunków, w jakich lód zamarzał!
-> Lód na rzekach jest oczywiście bardziej zdradliwy, niż na wodach stojących. Wygląda jakby był gruby, jednak pod spodem jest nierówny i w niektórych miejscach, szczególnie w nurcie rzeki i pod mostami, gdzie występują prądy wodne, może mieć cienkie obszary!
-> Na jeziorach należy natomiast szczególnie uważać na pęknięcia ciśnieniowe (szczeliny), które powstają na skutek skoków temperatury!
-> Unikajcie samotnego wędkowania na lodzie! Jadąc na ryby, koniecznie zostawcie komuś bliskiemu informację o miejscu wędkowania oraz o planowanym czasie powrotu do domu!

Uważajcie na siebie, a dla tych co nie lubią wędkować z lodu - BYLE DO WIOSNY! :) Trzymajcie się cieplutko! :)

Dawać już tą wiosnę, czyli wędkarz z utęsknieniem czeka na wiosnę.

Ikonka współpracy.

Partnerzy

Zapraszamy do naszego sklepu już od 1 marca 2023!