ikona galerii

O nas

O nas - jesteśmy twórcami Fikotów.

Cześć! Jesteśmy twórcami Fikotów.

Kiedy wszyscy rzucają wszystko i wyjeżdżają w Bieszczady, my przeprowadziliśmy się z Bieszczad na Mazury. Jesteśmy zwariowanym małżeństwem, któremu marzenia wytyczają życiową ścieżkę. Paweł jest rysownikiem i projektantem, Agnieszka scenarzystką oraz twórcą bajek i legend. Od lat na co dzień żyjemy wyłącznie z pasji. W duecie tworzymy komiksy edukacyjne i historyczne, organizujemy warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży.

Obydwoje bez reszty zakochaliśmy się w Mazurach. Mimowolnie zostaliśmy też wkręceni w wędkarstwo, które stało się naszą odskocznią od codzienności i inspiracją. Pomysł na ilustrowanie wędkarskiego świata zrodził się w sposób naturalny. Tak powstały Fikoty.

Fikoty to nasz w pełni autorski projekt satyryczno-edukacyjny. Nasze ilustracje poruszają zarówno te błahe i zabawne, jak i te poważne sprawy z codziennego życia wędkarzy, jeziora i ogólnie przyrody. Chcielibyśmy, aby Fikoty wniosły więcej pozytywnej energii do społeczeństwa wędkarzy. Chcielibyśmy także, by Fikoty trafiały nie tylko do wędkarzy, ale też zarażały pasją wędkarską osoby, które wędki nigdy nie miały w rękach. W Polsce wokół wędkarzy wciąż krąży wiele mitów i stereotypów, które chcemy obalać. Bo to, że ktoś jest wędkarzem, nie znaczy zaraz, że musi być chlejusem i śmieciarzem nie szanującym natury.

Mamy nadzieje, że często będziecie do nas zaglądać, bo Fikoty tworzone są przede wszystkim dla Was. To Wy – Wędkarze inspirujecie nas do tworzenia ilustracji, a my chcemy się z Wami dzielić dobrą kreską i humorem.  Zapraszamy na Fikoty!

Agnieszka i Paweł Błońscy. 

Ikonka współpracy.

Partnerzy